Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno - Rehabilitacyjny
w Zakopanem

image

Urządzenie Do Stymulacji Polem Elektromagnetycznym

 

Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem w sierpniu 2023 r. podpisał umowę z Ministrem Zdrowia na udzielenie w 2023 r. dotacji celowej z budżetu państwa na zakupy inwestycyjne. W ramach umowy zakupiono urządzenie do stymulacji polem elektromagnetycznym.
Kwota dofinansowania ze środków budżetu państwa: 107 002,00 zł.
Wkład własny: 2 897,99 zł.

W ramach umowy zakupiono urządzenie do stymulacji polem elektromagnetycznym BTL-6000 SIS (Super Inductive System − Super Indukcyjna Stymulacja). Urządzenie dostarczyła firma BTL Polska Sp. z o. o. Super Indukcyjna Stymulacja (SIS) może być stosowana do szybkiego uśmierzenia bólu, przyspieszenia metabolizmu i usprawnienia procesów regeneracji tkanek.

Aparat BTL-6000 SIS wykorzystuje unikatowe pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności. Bodziec ten, indukowany przez cewkę umieszczoną w aplikatorze, wchodzi w interakcję z organizmem ludzkim, wywołując m.in. depolaryzację błony komórkowej w komórkach różnych tkanek. W zależności od wybranej częstotliwości oraz intensywności pola elektromagnetycznego terapia SIS korzystnie wpływa na redukcję bólu zarówno w stanach ostrych, podostrych, jak i przewlekłych, mobilizację stawów, przyspieszenie gojenia urazów i złamań. Zastosowanie odpowiednich ustawień pola elektromagnetycznego wywołuje reakcję tkanki mięśniowej, prowadząc do pożądanego skurczu mięśni. Powtarzalne skurcze mięśni otaczających staw mobilizują go i odblokowują. Dzięki poprawie miejscowej cyrkulacji krwi i przyspieszeniu metabolizmu tkanek terapia BTL-SIS doskonale wpływa na procesy regeneracji oraz przyspiesza gojenie pourazowe, jak również zrost kostny w przypadku złamań, nawet we wczesnym stadium. Ponadto wpływ pola elektromagnetycznego na rdzeniowy poziom kontroli napięcia mięśniowego pozwala redukować spastyczność. Wykorzystanie tego mechanizmu jest wskazane w leczeniu schorzeń, w których występuje zwiększone napięcie mięśniowe.